SYGNALIZACJA ŚWIETLNA - Nowa Energia

Idź do spisu treści

Menu główne:

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA

NASZE DZIAŁANIA

Kolejnym tematem jakim Jan Słoninka zajmował się kilkukrotnie w obecnej oraz minionej kadencji był wniosek o montaż świateł w Woli na wysokości budynku byłego Gimnazjum – przy przystanku autobusowym, mających działać na tak zwany dotyk.  Jest to rodzaj sygnalizacji świetlnej wzbudzanej, która w czasie, gdy nikt z pieszych nie ma potrzeby przechodzić nie zatrzymuje w żaden sposób ruchu samochodowego. Wniosek był przypomniany przy remoncie ulicy Pszczyńskiej. Montaż tego rodzaju świateł w znacznym stopniu usprawniłby i podniósł bezpieczeństwo przede wszystkim dzieci, które uczęszczają tą drogą do szkoły. Zgodnie ze starą zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”. NE nie podziela poglądu niektórych radnych, że skoro w tym miejscu nie było dotychczas ofiar w ludziach nie zasługuje ono na usprawnienie ruchu.
Wiemy, że wielu  Mieszkańców tego poglądu także nie podziela.  
Po dzień dzisiejszy władze nie uznały tego rozwiązania za godne zachodu. A ruch samochodowy z roku na rok rośnie. Trudne do przewidzenia w sytuacji, gdy wydaje się kolejne zgody na budowę większych powierzchniowo sklepów oraz w zanadrzu wisi perspektywa budowy S-1? Krótkowzroczność ? Ignorancja? Czy zwyczajne lenistwo?
Światełkiem w tunelu w myśleniu o tej sprawie może być Interpelacja Radnej Powiatowej Barbary Bandoła, która wprawdzie dopiero w roku 2017, ale ostatecznie przekonała się co do słuszności tego postulatu Jana Słoninki. Niestety, póki co sprawa do dnia dzisiejszego nie jest rozwiązana.  


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego