REMONT I OZNAKOWANIE ULICY GÓRNICZEJ - Nowa Energia

Idź do spisu treści

Menu główne:

REMONT I OZNAKOWANIE ULICY GÓRNICZEJ

NASZE DZIAŁANIA

Była to duża kość niezgody między naszym Stowarzyszeniem, a Wójtem. Remont został dedykowany mieszkańcom w ścisłej zbieżności  z okresem wyborczym w 2014 roku. Robiony był tak szybko, że wylano dziecko z kąpielą. Podobnie jak z termomodernizacją. Z wierzchu przypacykowano coś, co powinno być także (lub najpierw) zrobione „pod spodem”.
Mianowicie rzecz idzie m.in. o kanalizację na Osiedlu. Ta we wcześniejszych planach gminy miała być wykonana i w dokumentach została opisana, jako planowana. Jan Słoninka doszukał się tego i z dużą mocą sygnalizował błędną kolejność prac. Ostatecznie naprędce i tak zrobiono nawierzchnię ulicy Górniczej z pominięciem tego, co sobie sama gmina określiła jakiś czas wcześniej, jako rzecz do remontu. Skutki wieloletniego lekceważenia przestarzałej instalacji zaczynają być coraz bardziej widoczne i dolegliwe.
Oznakowanie terenu Osiedla W1 także było przedmiotem niemałej batalii. Wójt i Radni tak się okopali, że zamiast po ludzku poprawić to, czego po remoncie nie przywrócono…  zmienili organizację ruchu na osiedlu. I można udawać, że nic się nie stało?  Można.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego