PÓŁKOLONIE W GMINIE MIEDŹNA - Nowa Energia

Idź do spisu treści

Menu główne:

PÓŁKOLONIE W GMINIE MIEDŹNA

NASZE DZIAŁANIA

Konsekwentnie i wytrwale walczyliśmy o nie. Przedłożyliśmy panu Taranowskiemu drobiazgowy i całkowity plan, jak można uczynić to w sposób racjonalny i zgodny z lokalnymi potrzebami,  minimalizując przy tym obciążania finansowe dla gminy. W 2018 roku kolejny raz upomnieliśmy się o zapewnienie opieki nad dziećmi w czasie wakacji. Dotychczas gmina skutecznie uruchomiła półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym w roku 2017 oraz 2018.
Wójt w korespondencji z nami nawet uznał tę formę za cyt. „dobry zwyczaj”.  
Cieszymy się, że udało nam się zmotywować go do nowych, dobrych  zwyczajów i zajął się aspektem wspierania rodzin w czasie wolnym od nauki szkolnej ich dzieci.
Wskazaliśmy też najważniejsze (wg naszej diagnozy) aspekty do modyfikacji.  Pan Taranowski udaje, że niektórych z nich nie rozumie. Podstawowy to sprawa godzin opieki nad dziećmi, które Wójt skroił raczej na potrzeby rodziców niepracujących niż tych aktywnych zawodowo.
Ale cieszy nas, że zrealizowano bardzo istotny postulat „Nowej Energii”.  To nasz niewątpliwy sukces i jesteśmy przekonani, że gdyby nie nasza inicjatywa nie byłoby półkolonii  w tej gminie nawet w tym ograniczonym godzinowo wydaniu.  


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego