NAGRODY ORAZ DODATKI SPECJALNE DLA WYBRANYCH - Nowa Energia

Idź do spisu treści

Menu główne:

NAGRODY ORAZ DODATKI SPECJALNE DLA WYBRANYCH

NASZE DZIAŁANIA

Nagrody przez minione zaledwie 4 lata pobrało  wąskie grono funkcyjnych urzędników. Łącznie kwota samych tylko nagród dla 14 osób na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich wyniosła 126.185,00 zł.  
http://wolanie.info/123-tysiace-zloty-na-nagrody-i-premie/

Swoje premie w 2014 roku (prócz miesięcznego, godziwego wynagrodzenia) pobrali Prezes i wice Prezes GZGK. Łączna kwota to 16 156,80 zł. W tym kontekście w pełni zrozumiałe jest poczucie rażącej niesprawiedliwości, ponieważ zgłosili się do nas pracownicy gminy / jednostek organizacyjnych gminy skarżący się na uposażenia oscylujące w wysokości najniższej krajowej, niezależnie od wieloletniego stażu pracy.  

W imieniu tych osób nasz przedstawiciel - Jan Słoninka - upominał się o godność najniżej uposażonych a wieloletnich pracowników. Jego głos nie został wzmocniony ani jednym głosem z Rady Gminy a i Wójt dość enigmatycznie przyjął ów sygnał. Pozostawiamy indywidualnej ocenie temat etyki i poszanowania pracowników niższego szczebla w kontekście traktowania tych ze ścisłego kierownictwa.  
Mamy jednak sygnały, że po naszej intensywnej kampanii informacyjnej i ujawnieniu wysokości apanaży dla wybranych osób przynajmniej niektórzy pracownicy odczuli ją pozytywnie w swoich kieszeniach.
Zawstydziliśmy ich pracodawcę wyłożonymi „kartami na stół” i to jest nasz wielki sukces. I takim sposobem nie zarządzając gminą udało nam się mimo wszystko spowodować zmiany.   

Poniższa tabela zestawia nagrody wraz z innymi dodatkami.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego