INICJATYWA UCHWAŁODAWCZA W ZDERZENIU Z ZAŚCIANKIEM - Nowa Energia

Idź do spisu treści

Menu główne:

INICJATYWA UCHWAŁODAWCZA W ZDERZENIU Z ZAŚCIANKIEM

NASZE DZIAŁANIA

Stowarzyszenie “Nowa Energia” zwróciło się do Przewodniczącego Rady Gminy Miedźna już z drugą z rzędu petycją autorstwa Jana Słoninki w sprawie przyjęcia “Inicjatywy Uchwałodawczej”. Taka inicjatywa miała na celu spowodowanie, aby Rada Gminy każdorazowo zajmowała  się określonym problemem, co do którego (wg złożonej propozycji) stu uprawnionych mieszkańców zebrałoby podpisy i złożyło stosowny wniosek lub prośbę.
Większość Rady Gminy Miedźna ani poprzedniej, ani obecnej kadencji nie dojrzała do tak śmiałego kroku, aby pobudzić i wzmocnić mieszkańców Naszej Gminy do wyrażania swoich potrzeb, które
w tak prosty i demokratyczny sposób mogłyby być artykułowane.
Tutaj nie sposób nie uczynić komentarza. Dla każdego Radnego chcącego realizować prawdziwe a nie wyimaginowane przez wąskie lub ściśle wyselekcjonowane grono cele, jest to wymarzone narzędzie w działalności społecznej. Dla każdego chcącego. Dla naszych Radnych „aktorów” okazało się zbędnym balastem. Być może zagrażał swobodnym występom scenicznym wg dowolnej interpretacji oczekiwań publiczności? Lub tym jedynie słusznym wizjom  „reżysera”?  
Tak się zwykle rodzi i umacnia arogancja. Wystarczy poczuć się wybranym, a potem nagle woda sodowa szumi w wielu głowach.


Polski poeta i piosenkarz Jacek Kaczmarski brak zasad i lekceważenie innych ujął w słowa
„To jest  gra - i tylko gra!” - motto przewodnie oportunistów dla samego oportunizmu.  
W końcu przecież:
„Wszystko wolno! Hulaj dusza!  
Do niczego się nie zmuszaj! 
Niczym się nie przejmuj za nic!  
Nie wyznaczaj sobie granic!        
I nie próbuj nic zrozumieć,        
Nie pochodzi - mieć - od – umieć”

Na szczęście  w zanadrzu jest pewien psikus ustawodawcy. Odgórny. To o co od kilku lat walczy Jan Słoninka i NE zaplanowane jest do wprowadzenia, jako obligatoryjny obowiązek.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego