AKTUALNOŚĆI - Nowa Energia

Idź do spisu treści

Menu główne:

AKTUALNOŚĆI

INFORMACJA WYBORCZA
Strona zawiera materiały wyborcze KW Nowa Energia

Szanowni Państwo, Drodzy Wyborcy,

serdecznie dziękuję za zaufanie. Traktuję to, jako duże wyzwanie do powierzonej mi pracy, na którą jestem gotów. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby nie zawieść pokładanych przez Państwa nadziei na zmianę. Cała Nasza Gmina ma za sobą bardzo emocjonujący czas. Dziś już wiemy, że zrobiliśmy wielki krok. Nie udałoby się to, gdyby nie cały zespół ludzi, którzy nie tylko wierzyli, ale poświęcili siebie i sporo swojego wolnego czasu, aby przekonać Państwa, że warto.

Z mojej strony uczynię wszystko aby Państwa oczekiwania były należycie spełnione. Dziękuję Wyborcom zarówno moim jak i mojego kontrkandydata. Każdy, kto pofatygował się do urn, jest bez wątpienia zainteresowany naszymi codziennymi sprawami, dlatego z optymizmem patrzę w przyszłość.
Wierzę, że nawet jeśli dziś nie każdy czuje radość, taką jak środowisko Nowej Energii i jej Wyborcy, to niebawem wielu przekona się, że nasz program zaskoczy pozytywnie także ich i przyniesie sporo dobrego.

Nie odbiorę panu Bogdanowi Taranowskiemu jego wieloletniej historii dla Naszej Gminy, w jakiej się zapisał. Dziękuję mu za dotychczasową pracę.

Jeszcze raz składam wielkie słowa podziękowania za okazane mi poparcie.

Z wyrazami szacunku Jan Słoninka

 

DZIĘKUJEMY! ORAZ PROSIMY: NIE ZATRZYMUJMY SIĘ W POŁOWIE DROGI :)

Dziękujemy gorąco Naszym Wyborcom za oddane na nas głosy. Czujemy moc zobowiązania!

Dziękujemy członkom komisji wyborczych, którzy przecierali szlaki nowej formuły obsługiwania wyborów. Wiemy, było czasem bardzo męcząco, ale i skrupulatnie. Także wszystkim tym, którzy pomagają nam w prowadzeniu naszej kampanii! Doceniamy :)

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim tym, którzy dziś nie przekonali jeszcze demokratycznej większości  w tej wyborczej historii, ale mają swój potencjał i jeszcze mogą sporo dobrego wnieść
w nasze codzienne sprawy.

Dziękujemy dwóm komitetom przeciwnym, których kandydaci starający się o urząd wójta osiągnęli swoje wyniki. Zdarzyły nam się w trakcie naszych kampanii merytoryczne dyskusje i to sobie cenimy.

Z naszego komitetu do Rady Gminy dostali się Łukasz Banaś, Mateusz Moczulski, Piotr Biszkant
i Tomasz Nycz.

Dziękujemy za liczne gratulacje i słowa poparcia.

Druga tura czeka naszego kandydata Jana Słoninkę i Bogdana Taranowskiego.

Jan Słoninka ma wciąż dobrą i odnawialną energię! Działamy dalej :)DLACZEGO WYBORY SĄ WAŻNE?

- Ja się tam Panie polityką nie zajmuję!  Mnie nie obchodzi, kto co i jak. Ja tam Panie mam swoje sprawy i się nie mieszam.
I dobrze, i źle. Dobrze, bo człowiek zdrowszy.  Źle, bo rezygnuje z wpływu.
W dyskusjach często słychać  nerwowe „NA TO IDĄ MOJE PODATKI”.  Słyszymy to w TV, czytamy w gazetach i Internecie, albo omawiamy w rozmowach ze szwagrem na grillu. Komu chce się myśleć, co to właściwie znaczy?
Tymczasem… każdy mieszkaniec  gminy, który rozlicza się ze skarbówką  w formie PIT jest sponsorem gminy. Wiedziałeś?


Każdy z  nas ze swojej ciężkiej pracy utrzymuje wójta i radnych.  


Za podatek PIT każdego z nas gmina otrzymuje blisko 38 %.  Dla przykładu: podatek od najniżej  krajowej za 12 miesięcy wynosi około 1430,00 zł. Prawie 38 % z tego  daje  około 540,00 zł. Im więcej zarabiasz, tym więcej zysku przysparzasz. Wynika to tylko z tego faktu, że tu mieszkasz. Sprawdź sam dla siebie, ile dołożyłeś się do gminnej kasy choćby tylko za ubiegły rok. Pamiętaj,
to prawie 38 % Twoich pieniędzy z Twojego podatku.
Dolicz do tego inne zyski, np. podatek za nieruchomości. Dolicz dotacje i subwencję oświatową, bo za każdym dzieckiem w przedszkolu lub szkole do kasy gminy idą konkretne pieniądze.  A tymi wszystkimi pieniędzmi rządzi  Wójt i Radni.  
Np. 6 letni przedszkolak to około 4 000,00 zł,  uczeń w szkole to około 5 400,00 zł. Ale jeśli dziecko jest  niepełnosprawne kwoty są znacznie wyższe.  Np. na dziecko autystyczne kwota na jeden rok może przekroczyć  nawet  50 000,00 zł!
Dorzuć do tego zarobek GZGK na wodzie, bo do interesu nie dokładają, to pewne. I teraz się zastanów, czy warto rezygnować  z wpływu kto i na co wydaje Twoje pieniądze?


Oczywiście możesz fundować kwiaty, imprezy, poczęstunki,  uśmiechnięte twarze w gazetce gminnej, uściski dłoni  z kim i gdzie popadnie, bo za swoje nie jeżdżą, full paliwa do służbowego forda, nagrody i premie dla wybranych, niewybrane urlopy wójta, naprawianie naprawianego (np. mostu Bronisław) i całe mnóstwo innych „pilnych potrzeb”.  Nikt nikomu nie broni wielkoduszności, wyrozumiałości i hojności. Ale czy na pewno wiedziałeś, że Ty także to sponsorujesz?  I jak Ci się to podoba?


Szczerze radzimy, świadomie wybieraj jednak tych, którzy potem wybierają na co Twoje pieniądze wydawać

Hasło z kategorii BEZKONKURENCYJNEGO OGŁUPIACZA

Jak kraj długi, pośród wielu ludzi pokutuje jakieś dziwne przekonanie, że kiedy idą wybory, trzeba wybierać  tych „starych” bo ci się „już nakradli”. Po pierwsze nie wszyscy kradną.  Przecież tak wielu ludzi w naszym kraju  pracuje uczciwie i za to ma swoje wynagrodzenia. Prawda jest taka, że  kradną i oszukują tylko nieliczni!   
Ale po drugie. Jeśli ktoś nauczył się tak sprytnie kraść, że jakimś cudem na tym złodziejstwie nie wpada, staje się coraz bardziej zuchwały, bezczelny i pewny siebie. Na pewno nie uczciwszy! To proste.


Łapać przestępców!

Chciałoby się zakrzyknąć po tym, jak nasz Wójt Taranowski do Gazety Krakowskiej podał, że remont mostu Bronisław to żadna fuszerka a… ktoś celowo wykręca śruby. Ba! Bogdan Taranowski precyzyjnie określił, kiedy odbywały się te haniebne akty wandalizmu. Twierdził, że dzieje się to zwykle z soboty na niedzielę.  
Wiedzę zapewne zaczerpnął z kamery ustawionej przy moście. Wprawdzie najpierw posadowionej, jako atrapa. Ale atrapa nie atrapa, Wójt swoje wie i… klapa. Bo jednak dziwnym trafem mimo twierdzeń o demolowaniu mostu i wykręcaniu śrub Wójt nie poczuwał się do tego, aby zawiadomić policję, co zweryfikowała Gazeta Krakowska.  Może jego wrażliwe serce poruszył los amatorów „wykręcania”?
Tymczasem dla pani oficer prasowy z pszczyńskiej policji sprawa była bardzo prosta.
- „Jeśli wójt uważa, że ktoś celowo niszczy mienie, powinien złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - podpowiadała Karolina Błaszczyk”.

Po artykule w Gazecie Krakowskiej podobno Wójt zrewidował swoje postępowanie i podobno aż trzykrotnie zawiadamiał policję.  Nawet jeśli to zrobił potem, pytanie po co? Facebook aż trzęsie się ze śmiechu na ten temat i mało kto wierzy w te rzekome akty sabotażu. Zaś cała ta grubo uszyta historyjka przypomina pewien dowcip:
„Czy wójt popełnia błędy ortograficzne?
Nie! To autorzy słowników się pomylili.”

Odkładając poczucie humoru na bok dodajmy tylko, że stan techniczny mostu przekłada się na bezpieczeństwo kierowców. A pieniądze wydatkowane w kwocie 150 tysięcy zł na zastosowaną technologię wołają o pomstę. Na pocieszenie, jest szansa na nowe powiedzonko w naszej gminie:
- Nie wykręcaj się,  jak śruba z Bronka!

Sacrum i profanum

Kto ma dobrą pamięć wie, że  jeszcze przed tamtymi wyborami obiecywano mieszkańcom Woli wiatę grillową. Lata mijały i nagle trach. Magiczny okres przedwyborczy czyni cuda. Wątek, dlaczego wiata staje tylko w Woli na razie zostawmy. Wbrew pozorom taka wiata ma swój sens także w innych miejscowościach i może być niezłym miejscem integracyjnym w każdej z nich, ale Wójt i Radni na to pewnie nie wpadli. Tymczasem w Woli po kilkuletnich bólach jest. I byłoby prawie dobrze, ale znów pojawia się to „prawie”.

Jak można sytuować wiatę grillową w sąsiedztwie cmentarza?


To dla wielu mieszkańców jest oznaką zwykłej głupoty albo daleko idącej arogancji i oderwania się od rzeczywistości.  Gmina oferuje mieszkańcom miejsce do imprez i spotkań towarzyskich tuż obok miejsca pochówku zmarłych. Tuż obok ludzi śmiejących się i beztrosko bawiących, czemu przecież służyć ma ta inwestycja,  znajduje się miejsce bólu i rozpaczy tych, którzy właśnie pożegnali kogoś im bliskiego. Ta wiata staje się chyba największym symbolem cynizmu i małoduszności decydentów.
Ta lokalizacja profanuje uczucia żyjących, pogrążanych w żałobie i prawo zmarłych do miejsca do spokojnego spoczynku.


NAJNOWSZE !!!    
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Komunikat KW Nowa Energia  

Szanowni Państwo, Drodzy wyborcy,

historia wyborów w naszej gminie rozstrzygniętych w roku 2014 zatoczyła koło. Ówcześni kontrkandydaci Andrzej Nelec i Jan Słoninka w tegorocznej kampanii doszli do porozumienia programowego i rozpoczęli konstruktywną współpracę.


Tym samym mamy przyjemność oficjalnie poinformować, że Pan Andrzej Nelec  jest pełnomocnikiem Komitetu Wyborczego  Nowa Energia.


Przebieg naszej kampanii

Będąc w jej trakcie chcielibyśmy wyrazić swoje wielkie słowa podziękowania za tak liczne słowa poparcia i bardzo fajny poziom całego mnóstwa odbytych dyskusji o naszych sprawach. Cieszy nas to, że jak dotychczas spotykamy się z bardzo przyjaznym nastawieniem. Zresztą sami wkładamy w to dużo starania, co wielu z Państwa docenia. Dlatego nie kierujemy pod adresem żadnego z naszych konkurentów przytyków osobistych, skupiamy się na wzbudzaniu dyskusji czysto merytorycznej i opisywaniu tego jak jest, co nam się nie podoba i dlaczego oraz jak uważamy, że może być.

Sami spotykamy się z niektórych stron ze znacznie niższym poziomem. Propagowane są liczne pomówienia i insynuacje, których jednak nikt w sposób oficjalny nie publikuje i nie konkretyzuje. To nic nowego, tak już było. Teraz jest „powtórka z rozrywki”. I tym razem również odbieramy cały szereg informacji od mieszkańców naszej gminy, którzy z oburzeniem, niedowierzaniem albo zwyczajnie chcąc zweryfikować zwracają się do nas z różnymi typu pytaniami i informacjami. Poziom tych bzdur jest tak niski, że nawet nie będziemy ich publicznie komentować wywołując konkretnie każdą z nich. Po prostu nie zasługują na nadawanie im dalszego życia w przestrzeni publicznej. Nie mniej indywidualnie zapraszamy i zachęcamy. Jesteśmy gotowi do dyskusji
na każdy temat, którego Państwo jesteście odbiorcami, a który wydaje się Wam podejrzanie mało prawdopodobny.


Szanowni Państwo, niebawem kolejny raz zdecydujecie czy stawiacie na moc plotek i pomówień, czy na rzeczowy i szczery styl zarządzania gminą. Znacie nasz styl, znacie styl pozostałych kandydatów. Wybór jest ogromny.

Są nam też znane incydenty pewnych nieprzyjemności naszych mieszkańców w zamian
za grzecznościową prezentację niektórych materiałów wyborczych. Takie działania Proszę Państwa nie mają nic wspólnego z wolnością i demokracją.

Jeśli zdarzyło się Państwu, że ktokolwiek wywierał na Państwa presję za jakąkolwiek grzeczność
w tym zakresie proszę sobie zadać pytanie, kto dał mu prawo do tego, aby traktować drugiego człowieka, jako zakładnika swojego własnego interesu?

Macie Państwo co kilka lat wielką szansę, aby każdy osoba uwłaczająca godności drugiego człowieka otrzymywała "czerwoną kartkę". Nie łudźmy się. Każdy bezwzględny spryciarz, każdy maszerujący „po trupach do celu” po otrzymaniu od Państwa mandatu zaufania w efekcie umocni się w przekonaniu, że warto właśnie tak postępować, bo mu się to opłaca.

A potem gdy na co dzień macie Państwo tyle spraw, których nagle „nie da się” rozwiązać i bijecie „głową w mur” okazuje się, że komfort Państwa życia jest konsekwencją Państwa wyborów, lub rezygnacji z tego prawa.

Dlatego zapraszamy do urn 21 października :)

Dziękujemy za dobry pomysł!

KW Nowa Energia idzie w ślad za KWW Ziemia Pszczyńska. Dziękujemy za fajny pomysł :) Kupiliśmy :) Nasze banery wyborcze po skończonej kampanii także posłużą zwierzakom zaopiekowanym przez Fundację Przystań Ocalenie Organizację Pożytku Publicznego w Ćwiklicach.


Nasza gazetka

WYBORCZY ŻART CZY ODMIANA PANA BOGDANA?

Szanowni Państwo,
Pan Bogdan Taranowski zarzucił naszej gazecie półprawdy, niedomówienia oraz kłamstwa. Sam zaprezentował się, jako orędownik kampanii programowej, wolnej od hejtu i agresji. Pewnie pan Bogdan już zapomniał wyrok sądowy wydany w trybie wyborczym z kampanii 2010 roku, jaki zapadł na jego niekorzyść. W jego efekcie musiał swoją kontrkandydatkę przeprosić. Jak rozumiemy, przepraszał za „politykę miłości” ;)

Nie mniej, jesteśmy niepoprawnymi optymistami. Nasz komitet zachęcony do rzeczowej dyskusji poprosił o konkretne wskazanie tych rzekomych kłamstw w gazecie NE. Zamiast tego doczekaliśmy się usunięcia komentarza. Ale zaskoczeni tą nową retoryką pana Bogdana i w oczekiwaniu na jego refleksje poprosiliśmy o dookreślenie, w jakiej kategorii należy rozumieć słowa wypowiadane pod adresem kontrkandydata, cyt. „Ten łysy ze skrzywioną psychiką”. Wg nas bynajmniej nie są wyrazy szacunku, atencji czy uznania. Jak je rozumie pan Bogdan nie udało nam się jak dotychczas dowiedzieć. Ale może nic straconego?

Apelowanie pana Bogdana choćby tylko w powyżej przytoczonym aspekcie o zaprzestanie niegodnych i nierzeczowych praktyk ponownie rodzi stawiane już przez nas kilkukrotnie pytanie o wiarygodność tego kandydata na urząd wójta Naszej Gminy.

Zapraszamy gorąco do aktywności wyborczej w dniu 21 października!


Poniżej publikujemy screeny konta fb pana Taranowskiego z prób nawiązania rzeczowej debaty, co potraktował mało demokratycznie. Po prostu usunął to, co stało się dla niego niewygodne.


„Czy słońce czy pochmurno, czy wieje, czy leje
Przyjdźcie na wybory Mieszkańcy, Przyjaciele…”


Szanowni Mieszkańcy,

Już za kilka chwil nastąpi cisza wyborcza. Gorąco dziękujemy naszym Mieszkańcom za pozytywną przedwyborczą atmosferę i bardzo dobre przyjęcie naszych kandydatów w trakcie ich pracy w ramach kampanii. Spotkaliśmy się z tak pozytywną energią, że „naładowaliśmy swoje baterie” jeszcze bardziej. Prowadziliśmy ją kulturalnie, choć także obnażyliśmy wiele niewygodnych tematów. Nie wszystkim się to spodobało z oczywistych względów.

Mimo wielkich przeszkód, dużo udało nam się dotychczas zrealizować. Część naszych osiągnięć
to droga przez wytrwałą i silną presję. Udowodniliśmy, że w sprawach ważnych dla mieszkańców jesteśmy bezkompromisowi. Udowodniliśmy też, że potrafimy ciężko pracować. Niektórzy specjalnie próbują obniżać naszą wartość insynuacjami, epitetami i pomijaniem całego szeregu naszych interwencji, akcji, naszego wkładu w budowanie świadomości mieszkańców w zakresie ich praw. Sądzimy, że niewielu poza naszym środowiskiem może pochwalić się podobnym dorobkiem. Nawet tych, którzy pobierali diety za swoją społeczną aktywność.


Zauważcie Wyborcy zasadniczą różnicę stylów. Niewygodnych nam wątków, tematów lub „nazwisk” nie „usuwamy” jednym kliknięciem. Niektórzy z naszych konkurentów to robili. Nikt z nas nie usuwał żadnych postów. Nawet tych, które nas bardzo krytykowały. Choć technicznie nie jest to i dla nas żaden problem. Ale my nie boimy się głosów nam przeciwnych. Z tym także potrafimy się zmierzyć. Kulturalnie, a w razie potrzeby czasem i stanowczo. Ale nie udajemy, że tacy ludzie i odmienne
od naszych poglądy nie istnieją!

Dlatego sądzimy, że poznaliście Państwo na tyle dobrze każdy z komitetów oraz różnice między nami, że z równą ochotą z jaką dyskutowaliśmy na forach, na fb i podczas spotkań twarzą w twarz każdy
z nas weźmie udział w wyborach w dniu 21 października!

W poprzednich wyborach zabrakło zaledwie 31 głosów do drugiej tury o urząd wójta. Specjalnie nie używamy terminu „fotel”, bo nie jesteśmy tą grupą, która pragnie „stołków”. Państwa zaufanie
to jest wyzwanie, a nie nominacja na „lokalnych celebrytów”. Nasz komitet tak rozumie pracę
w samorządzie.

Każdy Państwa głos ma znaczenie! Prosimy o poparcie!

Jan Słoninka

reprezentujący KW Nowa Energia

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego